Wybory na stanowisko Rektora UWr

Na przełomie maja i czerwca 2022 roku w Uniwersytecie Wrocławskim odbyły się wybory na stanowisko rektora.

9 maja 2022, podczas posiedzenia indykacyjnego, 174 elektorów wybranych przez społeczność Uniwersytetu Wrocławskiego (to przedstawiciele nauczycieli akademickich, studentów, ​doktorantów i pracowników ​niebędących nauczycielami akademickimi) zgłosiło swoich „kandydatów na kandydatów”.

W wyborach przedterminowych wystartowało pięcioro kandydatów wybranych przez elektorów:

• prof. dr hab. Gościwit Malinowski z Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych na Wydziale Filologicznym,
  • dr hab. Patrycja Matusz, prof. UWr z Instytutu Studiów Międzynarodowych,
  • prof. dr hab. Robert Olkiewicz z Instytutu Fizyki Teoretycznej,
  • prof. dr hab. Robert Wieczorek – z Zakładu Zastosowań Informatyki w Chemii oraz z-ca dyrektora Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych;
  • prof. dr hab. Przemysław Wiszewski – z Instytutu Historycznego

Trzeciego czerwca kandydaci zaprezentowali swoje programy podczas Uniwersyteckiej Debaty Wyborczej.

6 czerwca 2022 r. w Auli Leopoldyńskiej odbyło się posiedzenie elekcyjne Uniwersyteckiego Kolegium Elektorów. W trzecim głosowaniu Kolegium wybrało prof. dra. hab. Roberta Olkiewicza na Rektora Uniwersytetu.

Zespół Kolegium Międzydziedzinowych Studiów Indywidualnych UWr szczególnie mocno trzymało kciuki za prof. dra hab. Roberta Wieczorka, który w Kolegium pełni funkcję zastępcy dyrektora.

Jego Magnificencji Panu Rektorowi oraz wszystkim Kandydatom serdecznie GRATULUJEMY!