Academic Journal of Modern Philology

Academic Journal of Modern Philology

Academic Journal of Modern Philology (ISSN 2299-7164; e-ISSN 2353-3218) jest polskim czasopismem naukowym publikowanym nieprzerwanie od 2012 roku i wydawanym przez Komisję Nauk Filologicznych Polskiej Akademii Nauk Oddziału we Wrocławiu oraz Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Publikowane prace dotyczą językoznawstwa, literaturoznawstwa, studiów nad kulturą i religią.

Przeważająca część Autorów publikujących w Academic Journal of Modern Philology jest afiliowanych w polskich instytucjach naukowych. W Radzie Naukowej naszego czasopisma proporcje rozkładają się równomiernie – 55% naukowców posiada afiliację polską, podczas gdy 45% stanowi grono naukowców z afiliacją zagraniczną.

Publikujemy w języku polskim, angielskim i niemieckim, choć zdarzają się również artykuły w językach: francuskim, portugalskim czy niderlandzkim. W Academic Journal of Modern Philology swoimi osiągnięciami naukowymi dzielą się zarówno uznani profesorowie polskich uczelni jak i początkujący akademicy. Od samego początku wspieramy i zachęcamy młodych badaczy, studentów i doktorantów do publikowania swoich prac w naszym czasopiśmie.

Academic Journal of Modern Philology jest publikowane w otwartym dostępie, co uniezależnia komunikację naukową od komercyjnych pośredników i daje możliwość korzystania z publikacji i materiałów dydaktycznych bez ograniczeń i opłat. Naukowcy mogą bez przeszkód upowszechniać wyniki swoich badań i korzystać z wyników badań innych naukowców, by nakłady na naukę były jak najefektywniej wykorzystane.

Każdy wolumin naszego czasopisma posiada cyfrowy identyfikator DOI, a każdy artykuł poddawany jest dwustronnej ślepej recenzji, co pozwala zachować standardy etyczne publikacji w czasopiśmie naukowym.

Academic Journal of Modern Philology znajduje się w takich bazach danych jak: ERIH PLUS, CEEOL, EBSCO, CEJSH, ICI Journals Master List / ICI World of Journals, Polska Biblioteka Naukowa PBN/POL-Index, Web of Science Master Journal List, DOAJ, Most Wiedzy, Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Wrocławskiego, czy Platforma Otwartej Nauki. Kolejne wnioski aplikacyjne zostały złożone w bieżącym roku do baz danych: Scopus, BazHum oraz Sherpa Romeo.

Academic Journal of Modern Philology działa aktywnie na rynku wydawniczym od niemal dekady. Czuwamy nad tym by zachowana była dotychczasowa częstotliwość i regularność ukazywania się naszego periodyku, staramy się docierać do szerokiego grona odbiorców poprzez łatwy dostęp online do publikowanych treści. Publikujemy w obiegu globalnym według klarownych zasad wyjaśnionych na internetowej stronie czasopisma: http://ajmp.uni.wroc.pl.

Kolejne numery periodyku ukazują się regularnie w czwartym kwartale roku.