Język karaimski

Początki piśmiennictwa religijnego Karaimów polsko-litewskich w ich języku ojczystym

Teksty w języku turkijskim zapisywane pismem hebrajskim.

W czwartek 14 grudnia* zapraszamy na otwarte spotkanie współorganizowane w ramach zajęć Beyond Language przez Kolegium MSI, Instytut Filologii Angielskiej oraz Komisję Nauk Filologicznych O/PAN we Wrocławiu.

Godzina 12.00-13.30, IFA UWr, ul. Kuźnicza 22, sala nr 207

Naszym gościem będzie Pan prof. Michał Nemeth z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Biogram:

Michał Németh, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek rzeczywisty Academia Europaea (Sekcja Filologii Klasycznej i Orientalnej). Turkolog i hungarysta. Jego zainteresowania badawcze skupiają się przede wszystkim wokół językoznawstwa historycznego i etymologii. Specjalizuje się w badaniach nad historią języka karaimskiego opartych na edycjach źródeł pisanych, nad kontaktami słowiańsko- i turkijsko-węgierskimi oraz nad historią słownictwa węgierskiego. Autor kilkudziesięciu artykułów i kilku monografii, laureat licznych nagród i grantów, w tym grantu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

*wykład został przeniesiony na najbliższy możliwy termin

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER