
Jak innowacje w produkcji żywności pomogą ocalić planetę?
Ambasada USA w Warszawie zaprasza uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych na spotkanie online „Careers of the Future: Jak innowacje w produkcji żywności pomogą ocalić planetę?” z Piotrem Grabowskim, założycielem pierwszego akceleratora branży spożywczej w Polsce – foodtech.ac
Wydarzenie odbędzie się w języku polskim na platformie Zoom w środę 26 stycznia o godz. 18:00.
Przewidziane są rozmowy o zrównoważonych formach żywienia i wyzwaniach żywieniowych, przed jakimi stoi świat w obliczu kryzysu klimatycznego. Jakie zrodzą się możliwości zawodowe w tej branży? Co będziemy uprawiać i jeść za 50 lat? Co możemy zrobić, by zmniejszyć swój ślad węglowy?
Spotkanie poprowadzi Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej, pasjonatka dziedzin nauki związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem.
Informacje na Facebooku:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=293090189520575&set=a.143137804515815
REJESTRACJA:
Zainteresowanych organizator prosi o wypełnienie formularza:
https://forms.gle/ws1reV8Qn43Miejg6
Wydarzenie w języku polskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 stycznia. Wszystkim osobom zarejestrowanym zostanie przesłany link do wydarzenia na dzień przed nim. Organizatorzy zachęcają do wysyłania pytań do prelegenta przy rejestracji.
Spotkanie jest drugim w ramach nowej serii „Careers of the Future”, tym razem poświęconej zawodom związanym ze zrównoważonym rozwojem.
Piotr Grabowski, Co-Founder, FoodTech.ac
Człowiek żyjący wyzwaniami. Wraz z kolegą z SGH – Michałem Piosikiem założył pierwszy akcelerator branży spożywczej w Polsce – foodtech.ac
Wyszukują, szkolą i pomagają finansować startupy, które zmienią branżę spożywczą na bardziej przyjazną środowisku. W portfolio mają takie produkty jak roślinna alternatywa mięsa z kurczaka, mikroliście i zioła z farm wertykalnych, wegańskie jogurty na bazie fasoli czy pełnowartościowe posiłki w proszku. Wierzą, że mogą uratować ziemię przed katastrofą ekologiczną zmieniając wielki przemysł.
Piotr pomaga także rozwijać HubHub – europejską sieć przestrzeni coworkingowych zlokalizowanych w Warszawie, Bratysławie, Pradze, Budapeszcie i Londynie. Ponadto w rodzinnym Białymstoku wraz ze wspólnikami prowadzi hub biznesowy Współpracownia świadczący szereg usług dla przedsiębiorców.